Plastový zahradní nábytek

Plastový zahradní nábytek

1087778_sit_a_bitPlastový zahradní nábytek je na trhu už desítky let a možná jej ještě někteří z vás mají doma od doby, co jej před několika lety pořídili. A navíc je v perfektním stavu. Plastový nábytek všichni z nás znají, řadí se mezi nejlevnější typy zahradního nábytku, je skladný a nepotřebuje v zásadě vůbec žádnou údržbu. Jeho vzhled ale patří mezi jedny z nejhorších a v poslední době se stalo celkem pravidlem připlatit si za dřevo nebo kov, než si kupovat ten plastový.

Mnoho z nás ale zapomíná na to, že plastový nábytek se dokonale hodí například k bazénům a to nejen co do estetické stránky, ale i údržby a praktičnosti.

Pokud je plastový nábytek mokrý nebo se na něm objeví skvrny, pak jej stačí otřít hadrem nebo opláchnout vodou. Nábytek bude rázem čistý a vzhledem k tomu, že velmi rychle schne, bude i připravený k používání.

Na trhu se ale objevil i tzv. masivní plastový nábytek, který je podstatně odolnější, než klasický plast a jeho vzhled je rovněž o něco lepší. Bezpochyby je největší výhodou plastových materiálů jejich skladnost, ale i lehkost. Zato jejich nosnost není příliš vysoká, navíc to není materiál tak odolný, jako například kov nebo ratan. Na trhu je poměrně dost různých typů zahradního nábytku.

Vždy je ale vhodné vybírat nejen podle umístění, ale i podle uskladnění na zimu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *