Italský rustikální nábytek

Italský rustikální nábytek

806405_couchRustikální nábytek se v posledních letech těší stále větší oblíbenosti. Na jednu stranu se opravdu není čemu divit, protože jeho vzhled je jedinečný a rozhodně ho jiný nábytek nenahradí ani netrumfne. Bezesporu k němu patří i jisté nevýhody, mezi které lze zařadit hlavně jeho poměrně vysokou cenu. Navíc pokud se rozhodnete vybavit svou domácnost rustikálním nábytkem, je třeba si uvědomit, že se k němu většina moderního nábytku nebude hodit. Což těm největším nadšencům nevadí, protože si rustikálním nábytkem vybaví celou domácnost.

Pokud jde o italský rustikální nábytek, pak nutno říci, že ten se řadí mezi jeden z nejdražších. Vybírat si ale můžete z různých povrchových úprav, barevného provedení a samozřejmě různých kusů nábytku. Někteří výrobci italského rustikálního nábytku dokonce umožňují, že si nábytek navrhnete zcela sami a oni vám jej na míru vyrobí. V tomto případě si ale připlatíte až dvojnásobek toho, co byste zaplatili za již zhotovený nábytek. Od konečné ceny se odráží ale i povrchová úprava, která nábytek chrání jednak proti škůdcům, ale má velký vliv i na následnou domácí péči.

Například povrchová úprava za pomoci voskování je sice jednou z nejlevnějších variant, ale nábytek bude během let vyžadovat větší náročnost na údržbu a ochranu před škůdci. K dispozici je ale i úprava patina, kde si navíc můžete vybírat i z různých barev konečné úpravy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *